Obozy jeździeckie vs COVID-19

Drodzy Rodzice tegorocznych obozowiczów!

Jak już zapewne wiecie tegoroczne obozy konne odbędą się jednak z małymi obostrzeniami.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany:

 1. Na tą chwilę otrzymaliśmy pozwolenie na organizacje wypoczynku dla dzieci jedynie pod namiotami.
 2. Osoby przyjeżdżające na obóz będą miały mierzoną temperaturę, a opiekunowie dziecka będą musieli podpisać oświadczenie o stanie zdrowia dziecka.
 3. Rozpoczęcie tegorocznych turnusów będzie odbywać się w małych grupkach umówionych na konkretne godziny tak żeby uniknąć tłumu. Rodzice uczestników będą proszeni o rozstawienie namiotu, rozlokowanie dziecka, dostarczenie dokumentów dziecka i opuszczenia terenu tak żeby uniknąć zgromadzeń. (Łazienki i budynek będą niedostępne dla rodziców dzieci- wszystkie pomieszczenia będą już przygotowane dla naszych obozowiczów.)
 4. Prosimy rodziców o doposażenie dzieci poza wcześniej wymienionym ekwipunkiem w:
  •  rękawiczki jeździeckie (najlepiej letnie cienkie z możliwością przeprania)
  •  maseczki (nie są wymagane w czasie jazdy konnej ani przebywając na terenie ale będą potrzebne w sytuacji bliższego kontaktu)
  •  płyn dezynfekcyjny do rąk(na terenie stajni znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym ale z uwagi, iż skóra każdego dziecka jest inna należy zabrać ze sobą płyn, który na pewno nie uczula i nie podrażnia skóry dziecka)
 5. Posiłki w tym roku będą odbywały się rotacyjnietak żeby w trakcie jedzenia można było zachować wymagane dystans.
 6. W te wakacje nie będziemy wychodzić do sklepu czy do innych miejsc gdzie moglibyśmy stykać się obcymi ludźmi. Żeby umilić naszym obozowiczom czas i stworzyć mimo reżimu sanitarnego atmosferę wakacji tow okresie obozów będziemy mieć foodtrucka, w którym obozowicze będą mogli zakupić np. lody , zapiekanki, gofry czy inne artykuły pierwszej potrzeby J
 7. W dzień rozpoczęcia i zakończenia obozu nie będzie też wspólnego zebrania dla rodziców oraz pożegnalnego ogniska. L
 8. Pierwszego dnia turnusu omówimy z uczestnikami zasady BHP oraz zasady wzmożonej higieny.

 

Postępowanie w razie gorszego samopoczucia, któregoś z uczestników.

W razie gorszego samopoczucia dziecka opiekun grupy natychmiast będzie się kontaktował z rodzicami, którzy są zobowiązani do niezwłocznego odbioru dziecka z obozu. Czas na odbiór uczestnika wynosi 12 godz. Dziecko na czas dojazdu rodziców będzie odizolowane od grupy.

Mimo pewnych zmian planujemy w tym roku bawić się tak samo dobrze jak w poprzednich latach, a kadra instruktorska i pedagogiczna dołoży wszelkich starań żeby wypoczynek był bezpieczny.

Skontaktuj się z nami!


Jazda konna, Wycieczki oraz obozy konne
Agnieszka - 501 932 187

Adres e-mail: stajnia (małpa) stajniapasja.pl
Adres: ul. Kółko 15, 07-201 Skuszew