Obozy Konne 2022

Zapraszamy na obozy konne dzieci i młodzież poszukującą przygód, lubiącą aktywny wypoczynek oraz chcącą zgłębić tajniki jeździectwa.
Zapraszamy dzieci w wieku 9 – 17 lat.

 

T E R M I N Y   O B O Z Ó W   2022r

Turnus 1 - 26.06 - 08.07 (dwa tygodnie)
Turnus 1a - 26.06 - 02.07
Turnus 1b - 02.07 - 08.07

Turnus 2 - 10.07 - 16.07    (tygodniowy)
Turnus 3 - 17.07 - 23.07    (tygodniowy)
Turnus 4 - 31.07 - 06.08    (tygodniowy)
Turnus 5 - 07.08 - 13.08    (tygodniowy)
Turnus 6 - 14.08 - 20.08     (tygodniowy)

Ze względu na trudną sytuacje gospodarczą wynikającą z galopującej inflacji oraz wojny za naszą wschodnią granicą wielu rodziców zgłosiło chęć przysłania dzieci na obóz, ale tylko na tygodniowy wypoczynek w związku z tym odpowiadając na oczekiwania rodziców dopuszczamy możliwość zapisu dziecka na pierwszym turnusie na jeden tydzień w pierwszej lub drugiej połowie obozu.

W trakcie turnusów 1 i 4-5 (dwutygodniowych) odbędzie się egzamin PZJ na Jeżdżę Konno, Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką
/przy zapisie trzeba zgłosić chęć uczestnictwa w egzaminie - liczba miejsc ograniczona/ 

Turnusy tygodniowe można łączyć z sobą (2-3, 4-5, 5-6) w turnusy dwutygodniowe

Przyjazd na turnus (dojazd samodzielny) w godzinach porannych, ze względu na pandemie uczestników będziemy przyjmować na różne godziny.
Obóz zaczynamy obiadem.

Obóz jest formą opieki nad dziećmi i młodzieżą w okresie wakacji.

jeżdżę konno

Od Listopada 2018 ośrodek jeździecki Stajnia Pasja posiada Certyfikat PZJ dzieki czemu
będziemy organizować na wybranych turnusach egzaminy na brązową i srebrną
odznakę jeździecką
oraz na odznakę Jeżdżę Konno

<

 

 

C E N Y   I   P R O M O C J E :

Koszt obozu dwutygodniowego to 3400zł,
taka sama cena za dwa połączone obozy tygodniowe
Koszt obozu tygodniowego to 1850zł,

 

PROMOCJA:

obozy dwutygodniowe:
Dla osób zapisanych do 28 lutego to tylko 3300 zł

obozy tygodniowe:
Dla osób zapisanych do 28 lutego to tylko 1750zł

Warunkiem skorzystania z promocji jest dokonanie rezerwacji telefonicznej (501 932 187)
i wpłata zadatu  w ciągu tygodnia od zapisu na konto stajni.
W okresie promocji zadatek należy wpłacić do 28 lutego.
O promocji decyduje data wpłyniecia zadatku na konto stajni.

Dla rodzeństwa wychowywanego w tym samym gospodarstwie domowym zniżka wynosi 50zł od dziecka.
 

 

U W A G A:

Zadatek za turnusy dwutygodniowe wynosi 950zł, za turnus tygodniowy 600zł.

Prosimy w tytule przelewu wpisywać tylko i wyłącznie: imię i nazwisko dziecka oraz numer turnusu.

Numer konta do przelewu: 74 1160 2202 0000 0003 0859 3429 (Bank Millenium)

 

OBOZY SĄ ZGŁASZANE DO KURATORIUM OŚWIATY !!!
Przestrzegamy wszystkich zaleceneń MEN i sanepidu.

 

 
PROGRAM OBOZU:
 • całodzienny nieograniczony czas spędzony w towarzystwie koni, różnorodne zajęcia prowadzone przy koniach (ośrodek w trakcie obozów jest zamknięty dla osób z zewnątrz);
 • jazda konna (W zależności od umiejętności jeździeckich dzieci dzielone są na grupy. Jazdy odbywają się codziennie na ujeżdżalni. Czas trwania zajęć wynosi jedną godzinę zegarową dziennie. W wyjątkowych przypadkach jazdy dostosowywane są do np. kaprysów pogody. Niedziela w połowie dwutygodniowego turnusu jest dniem bez jazdy, zajęcia związane z końmi odbywają się w innej formie. Dla zaawansowanych uczestników przewidujemy  skoki, zajęcia przygotowujące do egzaminu na brązową odznakę i jazdy w terenie. Dla początkujących prowadzimy naukę na ujeżdżalni od podstaw i spacery konne po lesie ;)
 • zajęcia praktyczne "instruktorem być" - wcielenie się w instruktora jazdy konnej i samodzielne prowadzenie zajęć na koniu dla innego uczestnika obozu, wszystko pod czujnym okiem instruktorów;
 • nauka podstaw weterynarii (Na czas turnusu każda 2-3 osobowa grupa uczestników dostaję pod opiekę konia. Pod czujnym okiem instruktora uczestnicy uczą się wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjno-weterynaryjnych);
 • zajęcia tematyczne dotyczące różnych zagadnień związanych z jeździectwem (wykłady, filmy, quizy, ćwiczenia z końmi itp.);
 • zajęcia sportowe i zabawy integracyjne (tory przeszkód, przeciąganie liny, wyścigi itp.)
 • pasowanie na jeźdźca czyli chrzest konny;
 • smażing-plażing” czyli odpoczynek nad basenem w Stajni Pasja;
 • wieczory karaoke, dyskoteki, mecze piłki siatkowej, balonowe bitwy wodne;
 • ogniska przy akompaniamencie gitary, konkursy, gry i zabawy.
 • pokaz sztuki kowalskiej;
 • wycieczki piesze, podchody;

Na zakończenie turnusów dwutygodniowych 1 i 4-5 dla grup jeździeckich poruszających się w trzech chodach końskich będzie organizowany egzamin na odznakę Polskiego Związku Jeździeckiego "JEZDZĘ KONNO" oraz egzamin na brązową i srebrną odznakę jeździecką!


By pamiętać każdy, fantastyczny dzień z obozu każdy z uczestników otrzymuję na zakończenie pamiątkę Stajni Pasja.

Ze względu na duży wysiłek fizyczny informujemy, że nie przyjmujemy dzieci będące na diecie wegetariańskiej i wegańskiej.

 

ZAPEWNIAMY:

 • dobrą zabawę :)

 • opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i pedagogicznej (instruktorów jazdy konnej, hipoterapii, pedagogów różnych specjalności)

 • sympatyczne i dobrze ujeżdżone konie przygotowane do pracy z dziećmi

 • ubezpieczenie NW i od jazdy konnej

 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)

 

ZAKWATEROWANIE:

Pod namiotami (uczestnicy przyjeżdżają ze swoimi namiotami).

Pole namiotowe jest ogrodzone, oświetlone i umiejscowione 20m od budynku z łazienkami gdzie również zakwaterowany jest opiekun grupy.
Infrastruktura ośrodka: ogrodzony i oświetlony teren, przygotowane pole namiotowe, budynek z salą kominkową, cztery toalety z natryskami, pokój wychowawcy, plac zabaw, trampoliny, kryta hala, przygotowane miejsce do robienia ognisk, boisko do siatkówki, basen.


WSZYSCY UCZESTNICY OBOZU MUSZĄ ZABRAĆ Z SOBĄ:

 • Namiot, śpiwór i materac.

 • Własny, podpisany kask do jazdy konnej (jeśli chcesz by kask był prawidłowo dobrany do głowy dziecka nasz instruktor pomoże ci to zrobić.  Istnieje możliwość kupienia go u nas w stajni).

 • Strój do jazdy konnej: spodnie do jazdy konnej (bryczesy lub leginsy), buty do jazdy konnej (sztylbety, kalosze lub adidasy na twardej podeszwie bez wystającego zbytnio 'języka', sztylpy), osoby zdające egzaminy jeździeckie muszą mieć kamizelkę ochronną.

 • Wygodne buty przeznaczone do pieszych wycieczek, mały podręczny plecak, czapkę lub chustę na głowę (chroniącą przed słońcem), płaszcz przeciwdeszczowy, latarkę, kostium kąpielowy, coś na komary, śpiwór, kalosze, małą poduszeczkę i doskonały humor.

 • Leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, krople żołądkowe, krople do nosa, lek przyspieszający gojenie po ukąszeniu owadów, maść na stłuczenia  (kosmetyczka powinna być opisana i podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka).
   

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOKUPIENIA DODATKOWYCH JAZD KONNYCH W TRAKCIE TRWANIA TURNUSU.

 

W trakcie trwania obozów stajnia jest zamknięta dla osób z zewnątrz. Koniki, teren stajni, jak również instruktorzy i opiekunowie są wyłącznie dla uczestników wypoczynku.

 

 

 

J E Ś L I   C H C E S Z   S I Ę   Z A P I S A Ć !


KROK 1

Dokonaj telefonicznej (501 932 187) lub e-mailowej rezerwacji miejsca podając następujące informacje o dziecku: imię i nazwisko, datę urodzenia, telefon kontaktowy do rodziców, numer turnusu, umiejętności dotyczące jazdy konnej (przy zapisie drogą e-mailową gwarancją rezerwacji miejsca jest wiadomość zwrotna potwierdzenie zapisu przez organizatora).
 
KROK 2

Dokonaj wpłaty zadatku do tygodnia od rezerwacji telefoniczniej lub e-mailowej wiadomości zwrotnej potwierdzającej rezerwację (zadatek jest wliczany w cenę turnusu, rezygnacja z wypoczynku oznacza przepadnięcie zadatku na rzecz organizatora) za dwutygodniowy turnus w wysokości 950zl, tygodniowy turnus 700 zł na konto stajni, tylko i wyłącznie z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz terminem turnusu.
Aby skorzystać z promocji zadatek musi zostać wpłacony do 28 lutego, tygodniowy termin wpłaty do końca lutego nie obowiązuje :) 

Dane do przelewu: Stajnia Pasja, ul. Kółko 15, 07-201 Skuszew, nr. konta: 74 1160 2202 0000 0003 0859 3429 (Bank Millenium)
Istnieje możliwość zwrotu całości zadatku tylko wtedy jeśli osoba zapisana znajdzie na swoje miejsce innego uczestnika.
Pozostałą część kwoty należy uiścić pierwszego dnia turnusu osobiście.

KROK 3

Wypełnij kartę uczestnika - P O B I E R Z

Opiekunowie dziecka zobowiązani są do skrupulatnego wypełnienia karty uczestnika i przesłanie jej w terminie dwóch tygodni od zapisu dziecka. Wypełnioną kartę należy przesłać drogą e-mailową (SKAN) z oryginalnym podpisem lub pocztą. Oryginał należy mieć z sobą w dniu przyjazdu.

Wysłanie karty uczestnika i wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.


Zapisy pod telefonami: 501 932 187 lub drogą e-mailową.

Czas trwania jazdy konnej na naszym obozie to jedna godzina zegarowa dziennie. Istnieje jednak możliwość dokupienia dodatkowych jazd konnych po uprzedniej zgodzie rodzica i instruktora.

UWAGA: Ze względu na intenstywność i organizację naszego obozu dzieci i młodzież na diecie wegetariańskiej/wegańskiej nie są przyjmowane.

WAŻNE! W trakcie nauki jazdy konnej istnieje ryzyko upadku z konia, dlatego ważne jest prawidłowe dopasowanie kasku jeździeckiego co stanowi podstawę bezpieczeństwa jeźdźca. Kamizelki jeździeckie są obowiązkowe dla osób chcących uczyć się skakać przez przeszkody i przygotowujących do egzaminu PZJ na BOJ/SOJ. Kamizelki powinny być typu 'back protector', kamizelka pełna krępuje ruchy na koniu, usztywnia i w razie upadku nie pozwala na swobodne ułożenie ciała, dlatego prosimy o nie branie tego typu kamizelek na obóz.

 

Odznaki jeździeckie PZJ:

Osoby zainteresowane zdawaniem na obozie Jeżdżę Konno, BOJ I SOJ ze względu na ograniczoną liczbę miejsc muszą  zgłosić przy zapisie na obóz chęć uczestnictwa w egzaminie PZJ.
Po zmianach ze stycznia 2022r egzamin Jeżdżę Konno też musi przeprowadzać Wojewódzka Komisja Egzaminacyjna, zatwierdzana przez Kolegium Koordynatorów ds. Szkoleń.

Informacje o odznakach jeździeckich - www.stajniapasja.pl/odznaki

 

Kartę uczestnika można pobrać T U T A J

 

udostępnij: 

Skontaktuj się z nami!


Obozy konne i taneczne: 501 932 187
Jazda konna, Wycieczki:
Agnieszka - 501 932 187

Adres e-mail: stajnia@stajniapasja.pl
Adres: ul. Kółko 15, 07-201 Skuszew